Az Egészségügyi Világszervezet legújabb jelentése szerint a rohamivást mértékét jelző nemzetközi listán Nagy-Britannia is az elsők közé tartozik.
Az Egyesült Királyság a 13. helyezést érte el az összesen 196 országot vizsgáló rangsorban, ami azt jelenti, hogy a rohamivás tekintetében még az olyan országokat is megelőzi, mint Észtország, Ukrajna, Fehéroroszország és Magyarország.
Emily Robinson, a brit Alcohol Concern jótékonysági szervezet vezetője így jellemezte a fejleményeket: „Minden egyes brit állampolgár számára tragikus, hogy az Egyesült Királyság bekerült a világ legrosszabb 25 országa közé az alkoholfogyasztás tekintetében. Ennek következtében életek vesznek el szükségtelenül, és rengetegen szenvednek különféle betegségekben.”
A szervezet az alkohol minimális egységárának bevezetését, és az alkoholreklámok szigorítását követeli a kormánytól.
A WHO tanulmánya úgy vizsgálta a teljes alkoholfogyasztást, hogy a tiszta alkoholmennyiség egy évre lebontott fogyasztását hasonlította össze az egyes országokban. A nemzetközi átlagfogyasztás a 15 éven felüli felnőttek esetében 6,2 liter volt. Nagy-Britanniában ehhez képest az átlagos fogyasztás 11,6 liter volt személyenként, Magyarországon pedig még ennél is magasabb, 13,3 liter személyenként.
A kutatók ezen kívül az „epizodikus rohamivás” gyakoriságát is összehasonlították az elmúlt hónapban, ami a meghatározásuk szerint azt jelenti, hogy valaki egy ültő helyében hat egységnél több alkoholt fogyaszt el. Ez az arány Magyarországon 26,3 százalék, Nagy-Britanniában pedig még ennél is magasabb, 28 százalék.
A WHO rangsora alapján a teljes alkoholfogyasztás Fehéroroszországban a legmagasabb (évi 17,5 liter tiszta alkohol személyenként), a rohamivásban pedig az osztrákok állnak az élen, ahol a népesség 40,5 százaléka ivott egy ültő helyében több mint hategységnyi alkoholt az elmúlt egy hónapban.
A WHO szakértői elmondták, hogy világszerte több mint 3 millió ember hal meg az alkoholfogyasztás következtében, ami a daganatos megbetegedésektől az erőszakig különböző formában jelenik meg.
A WHO felmérésének országokra bontott elemzése itt található: http://www.who.int/substance_abuse/publications/global_alcohol_report/msb_gsr_2014_2.pdf?ua=1
Forrás: Medipress.hu
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.